Vzpomínka na Jiřího Hoppa i nové album Jana Ereta

19. únor 2019

Smutná zpráva z Folkového kvítku, kalendárium plné významných výročí a připomínek, ale hlavně moc pěkné album s názvem Neruším? od plzeňského písničkáře Jana Ereta, to je hlavní náplň dnešního pořadu.

Smekněme klobouky, v pátek 8. února zemřel Jiří Hopp, organizátor festivalu Folkový kvítek, každoroční přehlídky finalistů autorsko-interpretační soutěže dětí a mládeže. Oblíbený první jarní open air na Konopišti se loni 27. ročníkem uzavřel. Neznám moc licí, kteří by zanechali tak hlubokou stopu v srdcích dětí a mládeže. Je neuvěřitelné, co všechno stihl za svůj život udělat.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.