Zmizí Zvláštní školy?

20. leden 2003

Ministerstvo školství chce, aby zmizely Zvláštní školy. Ministerstvu se nelíbí hlavně jejich název, který údajně může děti znevýhodňovat při cestě za dalším vzděláním. Ředitelka Pardubické Zvláštní školy Artura Krause Iva Hertlová se změnou názvu souhlasí, i když problém nevidí v diskriminaci dalšího vzdělávání...

"Postavení Zvláštních škol v současném systému je spíše společenské omezení pro rodiče i děti a nejedná se podle mého názoru o znevýhodnění z hlediska dalšího vzdělávací cesty, protože děti které absolvují Zvláštní školu se samozřejmě můžou přihlásit do jakékoliv střední školy. Samozřejmě, že s touto snahou souhlasíme a podle této aktivity všechny děti, které plní povinnou školní docházku, by měly docházet do Základní školy. Základní školy by se potom lišily pouze vzdělávacími programy."

Ve škole
autor: KOC
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.