Berou školáky do jiné Sféry. Do Automatických mlýnů lákají zážitky i špičková technika

25. říjen 2023

Nově zrekonstruované Automatické mlýny v Pardubicích rozhodně neslouží jen ke koukání. Ve mlýnech jsou akční! Dvě patra futuristické budovy architekta Jana Šépky obývá Sféra, která nabízí dětem i dospělým zábavu i poučení.

„Vzděláváme pro budoucnost, reagujeme na novinky, všechno se teď mění pod rukama. A naše programy a lektoři na to reagují.  Školíme zážitkem se špičkovým vybavením, spolupracujeme s firmami v regionu. Ne každá instituce si to může dovolit. Sféra je tu pro školy, školky, ale i pro jednotlivce, děti i seniory,“ popisuje úlohu Sféry Tereza Všetečková a pokračuje:

„Sféra je otevřená každému, kdo se chce naučit něco nového, přijďte se podívat. Děti mají možnost získat praktické znalosti ve fyzice, chemii nebo přírodovědě. A nejen to. V těchto dnech se rozjíždějí tvořivé kurzy 3D techniky, šití, tkaní nebo háčkování pro dospělé.“

Dílny a laboratoře jsou špičkově vybavené

Veřejnosti jsou k dispozici moderně vybavené polytechnické dílny kovu, dřeva, textilu nebo laboratoře přírodopisu, fyziky, chemie, a virtuální reality. „Dopoledne se většinou věnujeme školním skupinám, odpoledne nabízíme kroužky dětem i dospělým. Víkendy patří celým rodinám, které mají zájem o vědu, techniku nebo tvorbu,“ říká lektorka Markéta Sodomková.

Markéta Sodomková a Tereza Všetečková

„Chemické a fyzikální pokusy ukazujeme lidem na vlastní kůži, takže  pokusy, které známe ze školy jen teoreticky, můžeme skutečně zažít. I kutilové si u nás přijdou na své, máme skvěle vybavené dílny kovu i dřeva, kdo má zájem o robotiku, chce si něco vytvořit 3D technikou, nic není problém,“ láká do Sféry Markéta Sodomková.

Ve Sféře chystají od 1. listopadu přednášky pro dospělé. Do Pardubic přijede například forenzní genetička Halina Šimková. A na neděli 29. 10. připravili ve Sféře Halloween pro děti. V Automatických mlýnech bude strašit a vy můžete být u toho. Co konkrétně zažijete? Poslechněte si v záznamu pořadu.

Spustit audio

Související