Bytový dům Rezidence 1351 v Pardubicích bude mít problémy s kolaudací

11. prosinec 2019 08:20

Bytový dům Rezidence 1351 v Pardubicích v příštím roce nejspíš nebude možné zkolaudovat. Podmínkou kolaudace je výměna povrchu přilehlé silnice z kostek za asfalt, aby v místě nebyl provoz aut příliš hlučný. Město ale nestihne do termínu silnici opravit.

Do pololetí chce developer 160 bytů zkolaudovat, bez opravy ulice Na Spravedlnosti kolaudaci nezíská. Město má vyměnit povrch z žulových kostek za asfalt, a tím zmírnit hlučnost dopravního provozu. Teprve nedávno požádalo o stavební povolení.

„Očekávají se k výběrovému řízení výhrady, jestli bude dokončený tendr na stavební firmu do konce roku 2020, tak to bude ještě velmi dobré. Když nebudou zkolaudované byty, lidé, co si je chtějí koupit, nemohou požádat o hypotéku,“ řekl zastupitel Petr Klimpl (ODS).

Firma, která byty staví, už podle Klimpla investovala 7,5 milionu korun do opravy ulice Boženy Kunětické Vikové, bude hlavním vjezdem k bytovému domu, a zároveň sousedí s ulicí Na Spravedlnosti.

Část ulice Na Spravedlnosti je vydlážděná kostkami a plná výmolů

Bytový dům má v pořadí druhého investora. Nizozemský investor představil původně projekt Babylon městu v roce 2008. Kvůli špatné dopravní situaci projekt radní zamítli. V roce 2013 zase stavbu povolili a v roce 2015 měla být hotova. Do rozvoje infrastruktury měl dát investor 17,2 milionu korun. Projekt však později převzal jiný investor.

Schovat kostky pod asfalt?

„S ním už město o investicích do dopravy a podobně nejednalo. Investor nabízí, že ulici Na Spravedlnosti na svoje náklady provizorně překryje asfaltem, ale je to komplikované, protože město jako správný hospodář musí žulové kostky vyjmout a zpeněžit. Zároveň se s opravou komunikace plánuje oprava kanalizace,“ řekl Klimpl.

V lokalitě má v dohledné době vzniknout téměř 450 bytů. Naproti krajskému ředitelství policie vznikají další domy, které staví společnost Luxury Home. V místě se tak výrazným způsobem zvýší intenzita dopravy.

autor: pta | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související