Chrudim dala práci nezaměstnaným, provádějí v kostele
V chrudimském kostele provádějí nezaměstnaní. Město znovu zpřístupnilo arciděkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie na Resselově náměstí. Památka bude otevřená do konce letní sezóny. Pro návštěvníky je tady k dispozici průvodce.
Jak potvrdil ředitel Chrudimské besedy Jiří Kadeřávek, jde o dohodu církve, města a úřadu práce.
„Je škoda, aby návštěvníci Chrudimi neměli možnost vidět interiéry kostela, a tak jsme se obrátili ku spolupráci s úřadem práce, který podporuje zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných. Z tohoto důvodu se nám podařilo, že jsme kostel pro širokou i turistickou veřejnost mohli otevřít. Otevřeno je od úterý do neděle tak, že úterý až sobota je od 9 do 12.30 a od 13 do 17 a v neděli až po bohoslužbách.“
Chcete dostávat každý den zpravodajství e-mailem zdarma do vaší schránky?
Budete tak mít každý den dokonalý přehled o dění ve Vašem kraji a k tomu tipy na vybrané pořady ČRo Pardubice!
To vše úplně zdarma!
Stačí se jen zaregistrovat!
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Po zaniklých obcích v pohraničí pátrají archeologové. Dům své rodiny díky nim našla i Helena Baránková
-
Nechal utýrat desítky krav, přesto na ně podvodem žádal o dotace 15 milionů korun, píše státní zástupce
-
Tel Aviv zaútočil na Írán i přes Trumpův nesouhlas. ‚Izrael neurčuje podmínky,‘ zlobí se šéf Bílého domu
-
Je to historické vítězství, řekl Pašinjan. Jeho strana získala většinu v arménském parlamentu