Chybí vám parťák na tenis nebo na sekání trávy? Studentský web propojuje lidi

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pojďte něco dělat, vyzývá Dan Holfeuer

Zahoďte mobily a pojďte něco dělat. Asi tak by zněla výzva dvacetiletého Dana Holfeuera z Hlinska, který volá po větší aktivitě. Jeho nápad vypadá použitelně a prakticky.

„Občas byste něco chtěli dělat, ale nemáte s kým. Třeba mám několik kamarádů, kteří by si rádi zahráli tenis, ale nikdy se spolu nedomluví. Web Intee vás umí spojit s různými lidmi třeba na sport, na práci, dopravu, vzdělání anebo cokoliv jiného,“ říká student pardubické univerzity.

Skoro opak sociální sítě

Podle autora webu nemůžeme v tomto případě mluvit o sociální síti. „Ty nás spíš udržují u toho telefonu místo aktivity. Nechci, aby tam lidé byli uzavření, spíš aby se našli a šli něco společně dělat.“

Jak to funguje? „Můžete tam zadat poptávku anebo nabídku. Třeba někdo potřebuje posekat trávu, tak nabídne nějakou odměnu. A ozve se například student, který bude mít čas a bude rád za odměnu,“ vysvětluje Holfeuer.

Jeho projekt teď je a ještě nějakou dobu bude neziskový, nejde o komerční aktivitu. „Děláme to jako banda studentů z různých oborů. Za několik dní provozu jsou ohlasy velmi dobré. Líbí se to různým organizacím zabývajícím se dobrovolnictvím. Máme návštěvnost přes 100 lidí denně, ve špičkách až 400.“

Spustit audio
autor: Jakub Malý

Odebírat podcast

Související