Čipové karty v MHD

16. únor 2003

Chrudimáci budou moci platit za jízdu v autobusech městské hromadné dopravy pomocí čipových karet. Nový systém zavádí společnost Connex Východní Čechy,která tuto dopravu provozuje, zejména kvůli rychlejšímu odbavení cestujících při nástupu, nižšímu jízdnému či možnosti zakoupení přenosné či skupinové karty. Jízdné prostřednictvím čipové karty bude navíc levnější o 10%. Systém začne fungovat od prvního dubna a starosta Chrudimi Ladislav Libý uvažuje i o dalším využití těchto karet

"Jednáme dokonce již s Connexem i o tom, že by se tento systém čipových karet mohl ve větší míře využít i pro jiné oblasti než jen pro autobusovou dopravu v rámci města Chrudim. Mám na mysli to, že dneska my se pokoušíme kvůli ekonomice a kvůli komfortu občanů podobným způsobem odbavovat lidi při vstupu na sportoviště, když to funguje na plovárně. Chceme to rozšířit na celou řadu dalších oblastí včetně, aby si mohli třeba pomocí těchto čipových karet děti platit obědy ve školách. Dalo by se to využít v systému parkovacích automatů, mohlo by se za to platit předplatné do kina, divadla a celá řada dalších možností."

autobus MHD
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.