Co se děje 06

6. prosinec 2007

Na pultech obchodů se objevil nový komiks Jaromíra Švejdíka Bomber, který rovněž doprovází zbrusu nová komiksová kapela Bombers, kde zpěváka uznávaných Priessnitz a Umakartu doprovodili Joa Kater a Jaroslav Rudiš. Švejdík se s Rudišem potkal při tvorbě úspěšného komiksu Alois Nebel a povedená dvojice se dá za nedlpuho opět dohromady. Tentokráte při tvorbě scénáře k celovečerního animovaného filmu o Aloisi Nebelovi.

No konečně. Nana Zorin - kdysi hodně opěvovaná kapela, které před sedmi lety vyšlo solidně přijaté album Shooting Stars, se po letech hibernace probudila. Na jejich internetových stránkách visí nový čtyřpísňový singl Loco. Kapela už dávno nefunguje s éterickou zpěvačkou Veronikou Boulterovou, místo frontmana zastává po personálním otřesu Ego.l.din, jinak též zpěvák žánrově spřízněných Hypnotix. Nana Zorin se na nových písních místy lépe - to je hlavně případ poklidné titulní písně Loco - místy hůře - viz tupá diskoška Chlorine- klestí dubovou houštinou, elektronickou džunglí i etnickými křovinami. Jsem zvědavý na jejich další hudební směřování, kdysi jsem měl pocit, že tahle kapela strojí za pozornost.

Po létech má český film šanci na Oskara. Jenže všem Menzelům, Svěrákům a Ondříčkům tentokráte vytřela zrak devatenáctiletá česká zpěvačka a tak trochu herečka Markéta Irglová. Co by hlavní ženská hrdinka křehkého snímku Once jen tiše zírá, jakého obrovského sukcesuse se tento netypický muzikál dočkal. Vrcholem jsou pak prognózy odborníků, kteří Once věští hotové Oskarové žně. Once by prý mohl bojovat o Oscara v kategoriích nejlepší film, režie, původní scénář, píseň a možná i v kategorii nejlepší herečka v hlavní, respektive ve vedlejší roli. Bylo by to stylové zakončení obrovského úspěchu filmu režiséra Johna Carneyho, který celosvětově vydělal jednadvacetinásobek svého rozpočtu tedy 13,7 milionu dolarů a z hlavních protagonistů Markéty Irglové a Glena Hansarda udělal hvězdy. Držím palec!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...