Díl 43: Lázně Bohdaneč a architekt Josef Gočár

V 43. díle Pardubických ohlédnutí s Vladimírem Čechem jsme se vydali do Lázní Bohdaneč, kde jsme putovali po stopách slavného architekta Josefa Gočára. Seznámili jsme se všemi jeho místními stavbami.

Při procházce Lázněmi Bohdaneč nalezneme hned celou řadu staveb, které navrhoval Josef Gočár, nejvšestrannější český architekt první poloviny dvacátého století. Je autorem originálního vodojemu, jezdeckých kasáren, penzionu na Masarykově náměstí i funkcionalistické vily své sestry Anny. Nejvýznamějším zdejším dílem pak zůstává Lázeňský pavilon, jednopatrová kubistická stavba, kterou se Bohdaneč chlubí dodnes. Více si o působení Josefa Gočára v Bohdanči povíme v 43. díle Pardubických ohlédnutí. Na slyšenou se s vámi těší historik Pavel Panoch, režisér Tomáš Klement, herečka Dagmar Novotná a průvodce pořadem Vladimír Čech.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.