Galerie na pardubickém nádraží

3. říjen 2003

Otevření neobvyklé galerie na pardubickém hlavním nádraží se kvůli nedostatku financí opozdilo. V podchodu, který slouží k dopravě vozíčkářů, měla být galerie zdravotně postižených výtvarníků otevřena už 26.září ke Dni železnice. Organizátor Jan Joza věří, že ačkoliv se zatím nepodařilo sehnat dost peněz, do konce roku galerie bude.

"Od magistrátu jsme dostali grant ve výši 30 tisíc, také firma Chládek a Tiňtěra věnovala deset tisíc korun, ale to nám nestačí, my v současné době jednáme s Česko-německým hospodářským sdružením, které nám přislíbilo významný finanční příspěvek, ale samozřejmě každý další partner by nám jakoukoliv finanční částkou na tento projekt pomohl. Určitě dokonce roku chceme galerii otevřít a vlastně tak uzavřít aktivity města Pardubic a Pardubického kraje k mezinárodnímu roku handikepovaných."

Galerie-výstava
autor: KOC
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.