Hackerský útok může zbrzdit obchvat Pardubic. Termín zahájení stavby je nejistý

20. červen 2022 09:45

Termín zahájení stavby severovýchodního obchvatu v Pardubicích není jistý. Silničáři doufají, že stavební práce začnou letos. Jarní termín otevírání obálek s nabídkami firem zdržel květnový hackerský útok.

„Není dokončený tendr. Problémy s hackerským útokem na naši organizaci má vliv i na tendr. Předpokládáme, že letos stavbu zahájíme,“ řekl ředitel pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Bohumil Vebr, podle kterého k útoku došlo 17. května.

Čtěte také

Severovýchodní obchvat je letitým tématem v Pardubicích. Jeho stavba se několikrát odkládala. Na jeho místě už skončily archeologické práce, místo už je opět zarostlé trávou.

Otevírání obálek mělo být v půlce dubna, pak ale ŘSD posunulo termín o měsíc, protože se zkomplikovala situace na stavebním trhu. Firmy nebyly schopny, zaručit ceny v době nedostatku materiálu a stoupajících cen. Poté se stal kybernetický útok na sítě ŘSD.

Nová silnice podle plánů ŘSD začne kruhovým objezdem v Poděbradské ulici u Globusu a vyústí na kruhové křižovatce na Dubině. Součástí stavby bude most přes Labe, který povede v místě u slepého ramene řeky a spojí sídliště Cihelna a Dubina.

autor: pta | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související