Jak platit odpady?

24. leden 2003

Občané Pardubic v těchto dnech nalezli ve schránkách složenky na zaplacení částky ve výši 444 koruny. Jde o místní poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Vedoucí ekonomického odboru magistrátu Václav Brož dodal, že je možné platit jak složenkou, tak přímo v hotovosti.

Systém zůstává stejný jako v roce 2002, s tím že je rozšířená možnost placení na městských částech nově vzniklých a současně i na pokladnách magistrátů. Termín splatnosti je stejný jako v roce 2002 do 30. dubna. Samozřejmě je vhodné preferovat místo trvalého bydliště, nicméně je možnost zaplatit na kterékoliv pokladně městských částí i magistrátu města.

popelnice
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.