Jste znalci? 10 otázek odhalí, co víte o víně

21. listopad 2017
víno, vinobraní, prázdná sklenice

Pít víno je prý zdravé, alespoň to tvrdí stále více odborníků, a to včetně lékařských kapacit. Je ale potřeba si vybrat víno kvalitní. A pít ho v přiměřené míře. Víno se hodí k řadě příležitostí. Víte ale, jak si ho vychutnat co nejlépe? A jak si víno správně vybrat? Co vlastně o víně víte?

A protože je víno nápoj v českých luzích a hájích velmi oblíbený, pozvali jsme do naší Radioporadny sommeliéra Romana Nimmertondla, aby nám řekl, jak si máme vychutnat sklenku kvalitního vína.

„Dobré víno je takové, které člověku chutná,“ zdůrazňuje Roman Nimmertondl.

Vína se dělí na červená z modrých bobulí, bílá z bílých hroznů, růžová jsou z modré odrůdy. Dále se vína dělí podle obsahu zbytkového cukru, který určuje, zda se jedná o víno suché, polosuché, polosladké nebo sladké.

Víno, vinařství, vinice, sběr vína (ilustrační foto)

„Opravdu sladká jsou slámová nebo ledová vína nebo bobulové výběry,“ říká Roman Nimmertondl. Jejich cena je vyšší. Slámové se vyrábí z kvalitních hroznů, které nechá vinař na keříku scvrknout. Takové bobule mají vysokou cukernatost. Po sklizni je vinař rozvěsí na drátcích do průvanu nebo ho položí do slámy, kde jsou tři měsíce. Ledové víno pochází z hroznů, které byly sklizeny při teplotách minus sedm stupňů a nižších.

Víno vnímáme všemi smysly

8 způsobů, jak doma připravit výbornou kávu

Chemex je léty prověřená a designově dokonalá "karafa" na přípravu kávy

Káva krásně voní, má povzbuzující účinky a je zdravá. Bylo by proto škoda nevychutnat si ji v plné kvalitě. Existuje mnoho způsobů, jak si tento lahodný nápoj připravit. Na trhu je spousta zajímavých přístrojů, které to umí. Často ale ani nevíme, že existují. Seznámil nás s nimi kavárník Petr Baklík.

Nejlepší je vybrat si láhev ve specializované prodejně. V supermarketech riskujete, že víno nebylo správně skladováno a podepsalo se to na jeho teplotě. Bílá vína pijeme chlazená, červená do lednice nedáváme. Krokem číslo jedna je otevřít láhev. To ale není pokyn k tomu, abychom víno hned vypili.

„Musíme chvíli počkat, sklenicí zamíchat v ruce, aby se víno trochu nadechlo. Teprve, až do sebe natáhne kyslík, pouští aromatické látky. U bílých vín stačí pár minut. U vyzrálých červených vín tomu dáme klidně i půl hodiny nebo hodinu,“ uvádí Roman Nimmertondl.

červené víno

K vínu si nejprve přivoníme. Můžeme cítit u bílých vín ovoce, květnatost, travnatost, kopřivy. Červená se rozvoní po lesních plodech, květinách nebo třešních a švestkách. Potom čich vyměníme za jiný smysl. Zvedneme číší a podíváme se, jakými barvami naše víno hraje.

„Bílá vína jsou lehce zlatavá. Mohou se objevit zelinkavé odstíny. U vyzrálejších odrůd může být barva až tmavě žlutá. U červených starších archivních vín vidíme náznak světle hnědé. Svěží ovocná vína musí mít odlesky fialové. Proti světlu svíčky musí hodit jiskru. Pokud nelahodí oku a je tam nějaký drobný zákal, je někde chyba,“ vysvětluje Roman Nimmertondl.

Víno na jazyku

Většina z nás si vybírá víno podle sezony. V létě hledáme ve víně osvěžení, více nám chutnají lehká bílá vína s menším obsahem alkoholu a svěží kyselinkou. V zimě oceníme plnější a mohutnější červená vína s ohlazenou tříslovinou, která v ústech vyvolá podobně svíravý pocit, jako když se napijeme silného čaje.

Pokojová teplota, doslazování a další mýty o víně

červené víno, sklenice vína, láhev vína

O víně koluje mezi lidmi stále spousta nesmyslů. Ať už se týkají jeho kvality, barvy nebo způsobu servírování. Vybrali jsme pro vás hned několik z nich, které uvedeme na pravou míru společně se sommelierem Jakubem Přibylem.

„Víno chvíli na jazyku poválíme. Na špičce cítíme, jestli je víno nakyslé nebo nasládlé. Na kořeni jazyka je hořčinka. Např. třísloviny jsou příjemné, zatáhnou chuťové pohárky. Podstatou dobrého vína je, že po polknutí cítíme jeho chuť ještě několik minut,“ říká sommeliér.

Stáčené víno v PET láhvi. Ano nebo ne?

Většina z nás si vybírá víno podle sezony. V létě hledáme ve víně osvěžení, více nám chutnají lehká bílá vína s menším obsahem alkoholu a svěží kyselinkou. V zimě oceníme plnější a mohutnější červená vína s ohlazenou tříslovinou, která v ústech vyvolá podobně svíravý pocit, jako když se napijeme silného čaje.

„Takové víno musí mít stabilní teplotu. Musí být správně označený sud a zákazník se na něj může podívat a přečíst si, co si to vlastně kupuje. Poptávka je vysoká. Hodně vín se k nám dováží ze zahraničí. To všechno má zákazník možnost si přečíst přímo u prodejce,“ uvádí Roman Nimmertondl. Dobrý obchodník vám poskytne o kupovaném vínu veškeré informace. Pokud si kupujete víno v plastové láhvi, zvolte množství k okamžité spotřebě.

„Když si nalejeme do sklenky, je potřeba tu láhve zmačknout tak, aby v ní nezůstal žádný vzduch. Ten totiž způsobuje oxidaci a víno pak rychle podléhá zkáze,“ varuje Roman Nimmertondl.