Šárka Rusnáková
Natáčím o zajímavých místech a se zajímavými lidmi v Pardubickém kraji.
Věk: ročník 1975
Proč jste si vybral práci právě v rozhlase? Do rádia mě přivedla nakonec šťastná náhoda, tedy skutečnost, že, když jsem ukončila studia, nenašlo se v mém rodném kraji místo pro píšícího novináře, ale otvíralo se nové rádio. Zkusila jsem udělat hlasové zkoušky a tam jsem zjistila, že mikrofonu je můj hlas příjemný. Z komerčního rádia pak nebylo daleko do toho veřejnoprávního, tedy do rozhlasu, který se mi stal brzy velkou láskou. A i když jsem se od něj poté na několik let vzdálila, věděla jsem, že se tam určitě chci jednou zase vrátit.
Dosavadní kariéra: Soukromá rádia jen na chvíli, pak na více let Český rozhlas Olomouc, v Praze např. Česká televize a lifestylová média a v Pardubicích pak dva splněné sny - mateřství a návrat do rozhlasu.
Zájmy a záliby: Literatura, poezie, příběhy s dobrým koncem, české filmy 30.a 40. let, kočky, výlety ve smyslu, že i cesta je cíl, staré domy a tajemné zahrady, rodinné konstelace, lidé s dobrým srdcem a životním elánem a nejvíc samozřejmě moje rodina.
Všechny články
-
Do Svitav se vrátil ředitel tamního muzea za svými kořeny
Napsal řadu studií a knihy o vědě a technice, historii cukrovarnictví nebo ČKD. Už tři roky je Hynek Stříteský ředitelem Muzea a galerie ve Svitavách.
-
Kde v Pardubicích lovili úhoře a jak to bylo s železnicí v Semtíně, Černé za Bory nebo Opočínku?
Zázračná mariánská studánka, unikátní přírodní lokalita i opevněná tvrz, která je možná starší než pardubický zámek. Mnoho zajímavého najdete v okrajových částech Pardubic.
-
V Pardubicích do džungle nebo doby kamenné
Pardubice nabízí spoustu zajímavého i ve svých okrajových částech. Třeba výlet do pravěku, objev kráterů po bombách nebo nefalšovanou přírodní divočinu.
-
Středověk na východě Čech
Zveme vás k výletům do historie. Redaktorka Šárka Rusnáková připravila společně s historiky cyklus spojený s malou procházkou po středověkých místech východních Čech.
-
Zkusil to čtyřicetkrát, než to vyšlo. Student rozjel v Dašicích výrobu cideru
S výrobou cideru začínal Daniel Erben doma v kuchyni a využíval také jablka z vlastního sadu. Teď jeho jablečný nápoj z Dašic znají po celé zemi.
-
Neznámá Litomyšl. Kde měla stát socha Smetany a kdo maloval psaníčka na zámku?
Město s památkou UNESCO a slavným hudebním festivalem. Může být Litomyšl ještě vůbec neznámá?
-
Elita České Třebové se scházela na Ostrově blažených
Bohatým kulturním a společenským životem žila Česká Třebová v druhé polovině 19. a začátkem 20. století. Místní se scházeli třeba v domě Na ostrově u Františky Honlové.
-
Divadlo patří k České Třebové neodmyslitelně, říká herec a režisér
Josef Jan Kopecký je původní profesí učitel. Od dob dospívání se ale věnuje amatérskému divadlu. Jako herec i režisér. Získal za něj řadu ocenění.
-
Tajemný hrad Svojanov pamatuje příběhy lásky i kruté osudy
Patří k nejstarším kamenným hradům u nás. A je unikátní spojením architektury gotiky a empíru. Svojanov je tajemný třeba množstvím pověstí.
-
Poličkou po stopách první republiky
Spolkový život, sport, zábava a množství honosných i unikátních staveb. První republika byla zlatou érou města Poličky. A památky na ni tam mají na každém kroku.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »