Kladrubský hřebčín dnes slaví 425. výročí
Kladrubský hřebčín letos slaví 425. výročí. Zdejší starokladrubáci jsou jedinou rasou na světě, která vznikla pro ceremoniální účely panovnických dvorů. Dnes se v hřebčíně koná Celodenní konference odborníků z naší republiky i ze zahraničí. Součástí bude i přehlídka plemeníků. Podle ředitelky Lenky Gothardové tato akce není jedinou, kterou Kladruby výročí oslaví.
"Máme připraveny dvě velké akce, dva velké jezdecké dny a samozřejmě celý rok slavíme toto výročí a začali jsme už v lednu, pokračujeme v únoru touto konferencí, pak budeme pokračovat v dovolila pozvat návštěvníky na závody spřežení, v květnu máme na programu den koní, to bude takový den otevřených dveří a to největší a nejzajímavější nás čeká 26.června a 3.července, bude to den s programem se zajímavými čísly sestavenými s koní a jezdců našeho hřebčína v Kladrubech a ve Slatiňanech, tak u tohoto budou i soukromí chovatelé koní."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Trest smrti je proti židovské morálce, Izrael je ale po 7. říjnu mnohem radikálnější, popisuje Kalhousová
-
Nákladná a dlouhá stavba. Státy Arabského poloostrova se chtějí potrubím vyhnout Hormuzu
-
Satira a humor jsou zbraněmi proti dezinformacím a autoritářům, míní bývalý šéf Rádia Svobodná Evropa
-
Snížení věku trestní odpovědnosti? ‚Nejzávažnějších činů se děti dopouštějí málo,‘ říká Hulmáková