Konec izolace seniorů. Spolek Hurá na výlet je bezpečně veze do společnosti

16. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spolek Hurá na Výlet! je nezisková organizace, která realizuje volnočasové aktivity pro seniory 65let+ a osoby ZTP – výlety a kulturní akce spojené s informačně osvětovou činností

Seniory musíme chránit. Zároveň je ale nemůžeme odříznout od tohoto světa. Měli bychom je pobavit i v těžké době. To si myslí mladí lidé, kteří chystají aktivity pro starší generaci.

„Jarní výlety jsme odkládali právě na podzim. Mezitím jsme všem našim někdejším výletníkům zatelefonovali a ptali jsme se, jestli něco nepotřebují. Snažili jsme se je povzbuzovat, že tohle období přejde a bude zase nějaká zábava,“ vrací se k napjatému období předseda spolku Tomáš Martinek.

Místo velké akce několik menších

Organizátoři letos museli oželet Senior festival. „Jde o organizačně a logisticky rozsáhlou akci. Odkládáme ji na 12. června 2021. Dějištěm zůstane zámecký areál v Chrasti. Letos ale máme Velký kulturní podzim zahrnující Odpoledne plná zábavy pro seniory. Spojujeme je s živou hudbou, informační osvětou a drobným občerstvením,“ popisuje Miroslav Novotný za Hurá na výlet.

Spolek Hurá na výlet bere seniory i za hudbou, třeba na Kmochův Kolín

Živo tak bude třeba v pátek 25. září odpoledne v chrastecké sokolovně anebo už ve čtvrtek 17. září v prostorách centra v chrudimské Široké ulici. Tam jinak nabízejí pravidelný program od promítání fotografií přes cvičení jógy až po kurzy s počítači a přednášky. Den seniorů následně oslaví v Borové u Poličky 1. října.

„Už se nám daří jezdit na výlety. Těšíme se do Luže, do Skutče na dechovku i do Litomyšle. V autobuse jezdíme s rouškou, ale není to nic, co bychom nebyli schopní zvládnout,“ uzavírá Tomáš Martinek.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...