Krajský úřad řeší financování Centra

16. únor 2003

Problémy ohledně financování Centra sociálních služeb v Pardubicích začíná řešit krajský úřad. Rada navrhla Centrum takzvaně rozvolnit- tedy osamostanit jednotlivá zařízení. Ředitel krajského úřadu Jaroslav Folprecht uvedl, že tento krok chce kraj -jako zřizovatel- provést do poloviny tohoto roku.

"Znamená to vytvoření osmi právnických osob místo jedné. To znamená jednotlivá zařízení osamostatnit, očistit je od té nadstavbové složky, kterou tvoří určité společné vedení a rozkrýt tak třeba ekonomickou situaci pro možná další jednání s budoucími partnery a pro vytvoření jednoho systému sociální péče v Pardubickém kraji."

pardubický kraj
autor: KOC
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.