Nemocnice Pardubického kraje opět povolily návštěvy

13. červen 2020 06:20

Nemocnice Pardubického kraje dnes obnovily možnost návštěv hospitalizovaných pacientů. Zakázány byly 5. března na ochranu před šířením koronaviru. Návštěvy ale budou omezeny na určité dny a hodiny a lidé budou muset dodržovat stanovené podmínky a pravidla.

U standardních lůžek budou povoleny návštěvy ve středu a v neděli od 14:00 do 17:00, v léčebnách dlouhodobě nemocných ve stejný čas v úterý, čtvrtek a sobotu.

Jen na půl hodiny

U pacientů na lůžkách intenzivní péče budou možné po individuální domluvě s vedením oddělení. Návštěvníci budou muset být bez příznaků onemocnění covid-19, jejich aktuální tělesná teplota nepřesáhne 37 stupňů. Nesmějí mít také nařízena jakákoli karanténní opatření. Budou muset vyplnit prohlášení o bezinfekčnosti, délka návštěvy jednoho pacienta nepřesáhne 30 minut a najednou jej mohou navštívit maximálně dva lidé.

Příchozí budou povinni mít ústa a nos zakrytá rouškou, dodržovat zásady respirační hygieny a před vstupem si dezinfikovat ruce. Nedoporučuje se návštěva dětí do deseti let, nemocnice upřednostňuje setkání ve venkovních prostorách nebo mimo pokoj pacienta.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související