Neon 234: playlist (6.5. 2012)

3. leden 2014

Dnes servírujeme rozhovor s písničkářkou Lucií Redlovou

Lucie Redlová před pár dny vydala svou druhou desku Křižovatka, už jsme o ní tady také před časem mluvili, která je výsledkem její snahy o rockovější a aranžérsky pestřejší pojetí. Tradiční mandolínu a akustickou kytaru sice neodložila, ale mnohem častěji zde dostává prostor elektrická kytara, kterou ovládají střídavě tradiční spoluhráč Martin Knor a dílem také americký producent Tim Eriksen.
Právě jeho si Redlová přizvala, aby jí pomohl dotáhnout 11 nových písní na onu křižovatku. Eriksen je výrazná osobnost, který se v Čechách už také objevila na několika koncertech. Ač bývalý punkáč, dnes se věnuje hlavně tradiční americké folkové a duchovní hudbě, proslavil se autorstvím k oskarovému hitu Návrat do Cold Mountain. Společně se také Eriksen s Redlovou a doprovodnou kapelou Garde v příštím týdnu představí na čtyřech společných koncertech v Praze, Valmezu, Brně a Zlíně, kde zazní jak Eriksonovy sólové skladby, tak i společné věci.

Skupině DVA se povedl obrovský ale české veřejnosti více méně utajený úspěch. Za hudbu k počítačové hře Botanicula získali Bára a Honza v březnu letošního roku cenu Excellence in Audio (neboli herní Oskar) na Independent Games Festivalu v San Franciscu v USA. Sountrack právě teď vychází v elektronické podobě a dosud si ho pořídilo 79 tisíc lidí. Jak je to možné? Asi pro to, že hudba DVOU je originální a srozumitelná nejen u nás ale všude možně ve světě. Kromě elektronické verze za nedlouho vyjde i vynilové ep.
S kapelou DVA se můžete živě potkat ve středu 9.5. na domácí půdě v Divadle 29.

02616242.jpeg

Playlist:
1. FONO Musiq – Lucie Redlová
2. DVA - Finále

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.