Co dělám v rozhlase: V Českém rozhlase pracuji jako redaktorka publicistiky. Hledám zajímavé lidi a místa a s mikrofonem cestuji po celém regionu. Snažím se dostat i tam, kam se posluchači běžně nedostanou, a upozornit je na pozoruhodná místa v jejich okolí. A nebojím se kvůli tomu vlézt třeba do klece ke gepardovi.
Před rozhlasem: Vystudovnou mám andragogiku a personální řízení na Karlově Univerzitě. Pracovala jsem v Krátkém filmu i v Pražské informační službě. Hezké vzpomínky mám na krásných 12 let v kladenském Divadle Lampion, kde jsem si zahrála Sněhurku, Popelku i Míčka Flíčka. Potom mne okouzlil svět rádia. Na komerčních stanicích jsem si vyzkoušela práci zprávařky i reportérky.
Co mě baví: Moje práce je můj splněný sen. Jezdím ve všední dny na výlety a prolézám místa, která bývají označená cedulkou "Nevstupovat!" Cestování je totiž mojí velkou vášní. Nenechám si ujít žádnou příležitost vyšplhat se na kopec, rozhlednu či kostelní věž. Po Praze se ve volném čase pohybuji zásadně pěšky. Baví mne prohlížet si naši metropoli očima turistů a obdivovat nádheru, kterou obyvatelé Prahy už ani nevnímají. Miluju večery v divadle a je mi jedno, jestli je to opera, pantomima, činohra nebo nový cirkus. Mám ráda tu zvláštně slavnostní atmosféru před představením i vůni zákulisí. Mojí tajnou vášní zůstalo ale loutkové divadlo.
Všechny články
-
Vášeň pro motocykly způsobuje organizátorovi srazu veteránů nespavost
Majitelé veteránů přivezli do Kostelce nad Černými lesy to nejlepší ze svých garáží. Místní motoklub uspořádal už 4. setkání historických vozidel.
-
Vášeň pro motocykly způsobuje organizátorovi srazu veteránů nespavost
Majitelé veteránů přivezli do Kostelce nad Černými lesy to nejlepší ze svých garáží. Místní motoklub uspořádal už 4. setkání historických vozidel.
-
Chuť k jídlu ovlivňují léky, věk, ale i traumata z dětství, říká Kateřina Cajthamlová
Nedostatečná výživa těla může vést k hubnutí, ochablému svalstvu nebo i oslabení imunity. Co pomáhá při nechutenství?
-
Stoletá vrba v Brdatkách zažila zábavy i branná cvičení. Marcela Bergerová vypátrala, kdo ji zasadil
Na ostrůvku uprostřed rybníka v Brdatkách u Berouna stojí stoletá vrba bílá. Pamatuje taneční zábavy, branná cvičení, motokrosové závody i dirigenta Václava Talicha.
-
Celulitida je normální stav kůže ženy, vzkazuje lékařka. Naše babičky tento pojem neznaly
Dnešní ženy se v boji s pomerančovou kůží balí do potravinářské fólie a utrácejí tisíce korun za všemožné přípravky. Proč muži tento problém nemají?
-
Lyry Rostislava Antona hrají ve 20 zemích světa. Umí uklidnit mysl a potěšit srdce
Rostislav Anton před třiceti lety spojil lásku k hudbě, výtvarnému umění a řemeslnou zručnost a začal vyrábět strunné hudební nástroje.
-
Staré jabloně z Krasosadu plodí skvělá jablka. Na pohled nejsou dokonalá, ale chutnají báječně
Jablka z Krasosadu vám vůní připomenou dětství a prázdniny u babičky. Jolana Křížkovská vybudovala v Krasoňovicích na Kutnohorsku bylinnou zahradu.
-
Mistr houslař Václav Pikrt vyrábí špičkové nástroje. Na jeho housle hrají v Americe i v Japonsku
Václav Pikrt začal hrát na housle v první třídě. Později se u mistrů oboru učil housle vyrábět. Z lásky k uměleckému řemeslu se stal koníček i povolání na celý život.
-
Manželé Linzerovi zachránili starý mlýn ve Vepřku. Ze zchátralých budov se stalo kulturní centrum
Pavlína a Pavel Linzerovi si chátrající mlýn v obci Vepřek zamilovali a rozhodli se tuto technickou památku zachránit. Místní jim pomohli i s vybudováním obecního muzea.
-
Zpěv chorálů dodával husitům bojového ducha. Dnes si sílu hromadného zpěvu dokážeme stěží představit
Jak zněl chorál Ktož jsú boží bojovníci, když ho hromadně zpívala husitská vojska? Sběratel lidových písní Adam Votruba z Kolínského muzea hledal odpověď na tuto otázku.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »