Oprášíme zapomenuté folkové desky
Obvykle náš pořad plníme aktuálními pozvánkami na nejrůznější folkové koncerty a akce.... V době covidového umlčení kultury to není moc praktické, tak tento podivný mezičas vyplníme vyprášením koutů fonotéky.
Zahrajeme si tak písničky od méně známějších představitelů naší scény: Zícha, Pupkáči, Domino, Ivo Cicvárek, Bujabéza, DNA, Berka, Pět oříšků pro Popelku, Pouta, Trdlo...
Související
-
Písně v rytmu železničních pražců
Doba covidová dostala muzikanty a kumštýře do podivné existenční situace. Zatímco někteří jsou doma, pilně cvičí, jiní prostě změnili obor.
-
Folková pohlazení plná hudebních legend
Jména pro folkaře posvátná, jako jako Karel Kryl nebo Pavlína Braunová, legendární spojení Mišík-Hrabě-Kovařík, nezapomenutelný Honza Vyčítal, nebo Roman Horký.
-
Objevujeme zapomenuté folkové hudební perly
Čas od času je potřeba oprášit i horní poličky a zapomenuté kouty fonotéky a hudebního archívu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.