Oprava silnice ve Starých Čívicích přibrzdí dopravu z Pardubic na Přelouč

11. červenec 2017
Provizorně opravený výmol u Týn nad Vltavou

Celé léto musejí řidiči počítat s možnými komplikacemi na cestě mezi Pardubicemi a Přeloučí. Stavbaři budou ve Starých Čívicích opravovat hlavní silnici, podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam hrozí dopravní zácpy.

Silničáři budou opravovat přes jeden kilometr dlouhý úsek silnice od křižovatky na Heřmanův Městec až prakticky na druhý konec obce po odbočku do ulice Ke Mlýnu. Kromě frézování a výměny asfaltového povrchu obnoví i betonové přídlažby podél krajníků a vpusti.

Silnice tak bude zúžena na dva jízdní pruhy o šíři 3 m a zbývající prostor zůstane vyhrazený pro stavbu. Dělníci budou opravovat vozovku za běžného provozu a bude-li to nutné, dopravu povedou kyvadlově. Po celou dobu prací bude v celé Přeloučské ulici platit zákaz zastavení a nejvyšší povolená rychlost bude snížená na 30 km/h.

Jezdí se přes stavbu

Žádná objížďka není v plánu, a protože silnice na Přelouč je vytížená, s kolonami by řidiči měli počítat, potvrdil to i Jiří Hostaša z pardubické pobočky ŘSD. Problémy odhalily už minulé dny, kdy silničáři pokládali nový asfalt v prostoru křižovatky na Heřmanův Městec a auta tam stála v kolonách.

Čtěte také

Stavební práce mají trvat až tři měsíce, ŘSD nicméně předpokládá, že by mohly skončit dřív, a stát budou asi 18 milionů korun. V plánu je i úprava dvou stávajících přechodů pro chodce, kde vzniknou vysazené chodníkové plochy pro zvýšení bezpečnosti chodců, a na frekventované silnici přibydou tyto prvky i na dalších dvou místech v obci.