Ovládne Pardubickou juniorku wimbledonský šampión? Startuje festival talentů

Loňský vítěz Pardubické juniorky Jiří Lehečka
Loňský vítěz Pardubické juniorky Jiří Lehečka

Nad tímhle mládežnickým turnajem prostě člověk nemůže mávnout rukou. Jenom při pohledu do listiny vítězů přechází zrak. Přes kurty u zámku vede cesta mezi legendy. V sobotu 10. srpna začíná 92. ročník.

Když Čech vyhraje Wimbledon ve dvouhře, můžete se spolehnout, že už má v kapse Pardubice. Platí to o Kodešovi, Novotné i Kvitové. Loňský vítěz juniorky Jiří Lehečka následně dokázal s Jonášem Forejtkem vyhrát na slavném grandslamu juniorskou čtyřhru.

„Každý dobrý výsledek účastníka Pardubické juniorky potěší. Navíc Jonáš vyhrál s Daliborem Svrčinou i čtyřhru na Australian Open,“ říká ředitel turnaje Miroslav Máslo.

Obhajoba nemožná

Pro klání v Pardubicích platí nepsané pravidlo, že vítěz další rok už nenastupuje. Týká se to i Lehečky. Jeho parťák a grandslamový šampión Forejtek ale zatím přihlášený je. „Máme potvrzení, že chce hrát. Měl by tedy být nasazenou jedničkou a největším papírovým favoritem. Aktivně by se měl zúčastnit i bratr Kateřiny Siniakové anebo sestry Fruhvirtovy jako jedny z největších talentů za poslední období. Dorazí taky loňská finalistka Terezie Pluhařová.“

Ředitel Pardubické juniorky Miroslav Máslo

Organizátoři tradičně velmi bedlivě sledují počasí. „Turnaj končí v pátek. Hned další den někteří hráči pokračují jinde. Před dvěma lety jsme museli hrát finále v hale, kde ale máme jenom jeden dvorec. Nevejde se tam ani tolik diváků. Doufáme, že nám počasí bude přát. Chceme navíc vystavit vítěznou trofej z Fed Cupu,“ láká Máslo.

Spustit audio

Související