Úspěšnost tréninku měří vlastním potem. Co žene kouče hokejového mládí?

18. červen 2019

Poslední medaili z mistrovství světa přivezli čeští hokejisté před sedmi lety. Ještě fousatější jsou vzpomínky na tři zlaté z přelomu století. Budoucnost populárního sportu určují i trenéři mládeže.

„Generace Jágrů, Šlégrů, Ručinských a podobně zvládla Nagano, několik mistrovství světa. Tihle kluci nám odrostli a vznikla díra. Český hokej se navíc úspěchy trochu uspokojil. Svět k nám přijel v dobách, kdy všechno fungovalo, okoukal postupy. Třeba Kanada tvoří špičkové hráče vysoké kvality. Strašně nám utekli,“ přiznává Martin Šejba, syn legendárního Jiřího Šejby.

Společně s Michalem Křečanem stojí za projektem Arrows Hockey Camp, který rozvíjí hokejové dovednosti ve speciálních kurzech. „Nejčastěji působíme v Pardubicích, pár tréninků jsme měli v Nymburku, Hradci Králové. Trénink jsme schopní udělat kdekoliv na zimním stadionu.“

Do Rakouska s hvězdami

Jak takový trénink vypadá? „Zaměřujeme se na bruslení, střelbu, techniku hole, hokejové myšlení. Je to v podstatě doučování, kroužek, hodiny navíc. Snažíme se dětem předat naše zkušenosti, přenést na ně naši energii. Když jsme po tréninku zpocení, je všechno v pořádku,“ usmívají se Křečan a Šejba. 

Na červenec pánové chystají týdenní kemp v rakouské Leithaně, kousek od Bratislavy. „Je tam skvělé zázemí, všechno na jednom místě. Budeme trénovat na ledě i na suchu. Přijedou kluci z NHL Tomáš Nosek, Michael Špaček a Filip Hronek.“

I člen Síně slávy českého hokeje Jiří Šejba do projektu patří. „Taťku jsme zapojili letos. Byl zvyklý trénovat dospělé. Prací s dětmi jsme mu trochu procvičovali nervy. Moc ho to bavilo,“ usmívá se Šejba mladší.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související