Pardubice jsou na pokraji dopravního kolapsu

20. září 2002

Pardubice jsou v těchto dnech na pokraji dopravního kolapsu. Magistrát uzavřel část ulice S. K. Neumanna, po které jezdili řidiči ze směru od Chrudimi, kraj opravuje most v Nemošicích a omezený provoz je i na mimoúrovňové křižovatce u nádraží, kde v souvislosti s výstavbou hypermarketu vzniká okružní křižovatka . Kumulace uzavírek vznikla i tím, že každá silnice má jiného vlastníka - radnice i krajský úřad ale tvrdí, že termíny oprav závisí na financích a nelze je odkládat. Mluvčí pardubické policie Věra Kvasničková dodala, že průjezd centrem nebude plynulý asi nikdy:

"Momentálně v Pardubicích je trošku stížená dopravní situace, vzhledem k uzavírkám, které probíhají - jsou tři a postupně bude jedna podruhé likvidována, takže v prosinci budou Pardubice zase průjezdné. Ta situace v Pardubicích už byla neúnosná, muselo dojít k opravě těchto komunikací. Bohužel se opravy komunikací takhle nakumulovaly ke konci roku a my si slibujeme od toho, že po otevření všech uzavírek se situace vrátí zpět do normálu. Jinak řidiči musí počítat s tím, že Pardubice nebudou město, které bude volně naprosto průjezdné. Zajedno probíhají městem důležité komunikace, není klasický obchvat přes celé město, takže čekací doby na semaforech budou vždy."

auta
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.