Pardubická MHD od pondělí ruší mimořádná opatření, některá omezení zůstanou
Od pondělí 11. května 2020 budou autobusy a trolejbusy pardubické MHD na základě dohody s krizovým štábem města opět otevírat přední dveře. Řidiči také mohou cestující odbavit formou prodeje jízdenek.
Skončí tak jedno z dílčích mimořádných opatření, které dopravní podnik 12. 3. 2020 přijal kvůli zabránění šíření onemocnění COVID-19. Cestování MHD se vrací k původním podmínkám před vyhlášením těchto opatření. Patří mezi ně i povinný nástup předními dveřmi po 20. hodině.
Roušky, sedadla s páskou, rozestupy
Bezpečnostními páskami, které zamezovaly přístup ke kabině řidiče, od pondělí zahradí pouze sedadla v přední části vozu po obou stranách, aby cestující jen prošel a usedl dál od řidiče.
Cestování ve vozech MHD je i nadále možné pouze se zakrytým nosem a ústy. Dopravní podnik dál doporučuje používat rukavice a, pokud to lze, i dostatečný odstup od ostatních cestujících.
Prázdninové jízdní řády
MHD ale v Pardubicích dál (do odvolání) bude jezdit v režimu podle prázdninového jízdního řádu (v pracovních dnech prostřední žlutý sloupec). Linka č. 90 na letiště je dál pozastavena.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Amerikanistka: Trump je egomaniak. Kdyby mohl, tak nechá svůj portrét vysekat do Mount Rushmore
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
‚Babiše se to už netýká.‘ Novela o střetu zájmů podle Schillerové nevznikla kvůli premiérovi
-
Trump vyzval Izrael k zastavení úderů v Libanonu. Útočit by neměla ani druhá strana