Pardubický Hroch má dobrý pohyb a umí tancovat

29. květen 2014

Hroch není jen zvíře známé hlavně ze zoologické zahrady, ale také pardubické Pohybové studio. Chodí do něj kolem 900 dětí a mládeže. Moderátor Jakub Malý si o současnosti i plánech studia povídal s lektorkou a choreografkou Mirkou Sedláčkovou.

„Zaměřujeme se na malinké děti ve věku od dvou tří let, které tancují i s rodiči. Vede je Míša Vebrová. V soutěžních třídách jsou děti od pěti let až do dospělosti. Dokonce máme také třídu rodičů, co letos už stačila získat mistrovský titul,“ řekla Sedláčková.

Děti podle Sedláčkové nejvíc baví výuka hrou: „Začínáme klasickou rozcvičkou, protažením, pak se snažíme naučit variačku, z toho choreografii a na konci tréninku se zase protahujeme. Ale pro starší děti musí být úplně odlišný koncept tréninku. Potom se víc soustředíme na techniku, na provedení a na celkovou image. Tancujeme moderní styly, je to taková čistá energie. Do dětí naléváme hlavně radost. Oblékáme krásné kostýmy, snažíme se být hodně barevní, moderní, abychom krásně vypadali.“

Mezi lektorkami se objevuje i jeden muž, který vede čistě klučičí třídu. Jinak mají trénink na starosti ženy. Občas přicházejí externí lektoři, například z řad bývalých svěřenců.

Stará sezóna končí v divadle a nová začíná na táboře

Také na letošek chystá Hroch pořady ve Východočeském divadle v Pardubicích na pátek 20. a sobotu 21. června: „Je to takový závěr naší sezóny, slavnostní představení všech vystoupení, která jsme za ten rok vytvořili. Naopak začátek ročníku představuje srpnový tábor. Pro nové děti to je příležitost, jak se zapojit do kolektivu, poznají se se třídou. Díky intenzivní výuce mohou do skupiny velmi rychle zapadnout.“

PS Hroch založila Míša Vebrová v roce 1986. Sídlí v Domě dětí a mládeže BETA ve Štolbově ulici v Pardubicích.

autor: MAL
Spustit audio