Páteční Noční linka: Nejoblíbenější hory a pohoří

5. květen 2023

Hory člověka přitahovaly od nepaměti. V dávných dobách svou tajemností, prospektory svým nerostným bohatstvím a dnes klidem a jen málo dotčenou přírodou.

Někomu učarovaly oblé kopce Vysočiny, další zaklání hlavu k vrcholkům našich nejvyšších hor. A komu ani to nestačí, vyjíždí za špičatými a skalnatými štíty kousek nebo dál za hranice. A které hory jste navštívili vy? Kde se vám líbilo nejvíce? Na které místa dodnes vzpomínáte? Co vás překvapilo, jaké zážitky jste si z hor odvezli? Která místa podle vás stojí za návštěvu? Kam jste jako mladí jezdili na dovolenou a kam vyrážíte dnes?

 O tom všem si budeme povídat v páteční noční lince. Připravte do alobalu řízek s chlebem, kousek „lovečáku“ a vydejte se s námi na rozhlasovou túru po horách.

Zavolejte Miroslavu Hrubanovi do pardubického studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište přímo pod téma na webu rozhlas.cz/linka. K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těšíme se na Vás! 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.