Pavel Janoš - pardubický král perníku

20. prosinec 2014

Perník byl slavnostním pečivem už v době Viléma z Pernštejna. Pavel Janoš, který tuto pochoutku povýšil na originální dárek uznávaný v celém světě, bude hostem Jolany Voldánové v pořadu Rande s Jolanou v sobotu 20. prosince 2014 po 18. hodině.

Nahlédneme do života Pavla Janoše. Jaké úsilí, dovednosti nebo náhody zapůsobily, že pojem pardubický Janošův perník znají i ve světě? Kdo vlastně vytváří nápadité perníky?

„My tím, že máme více jak stoletou rodinnou tradici, spoustu forem a vzorů jsem převzal po babičce i po tatínkovi. Pravda je, že se dělalo mnohem méně těch vzorů, že se to počítalo na desítky. Dneska už máme v sortimentu stovky druhů a vzorů perníků. Stále nové přibývají,“ říká pan Janoš.

Pavel Janoš navazuje na rodinnou cukrářskou tradici. Před bezmála sto lety už jeho babička byla vyhlášená svými dorty, cukrovím a perníky. Cukrářem a perníkářem byl také jeho otec Josef Janoš. Perníkářství bylo hlavně mužská práce.

„Já z vyprávění mého tatínka si pamatuji, že nosil stokilové pytle cukru a mouky do patra. Až s tou technikou se trochu zapojily i ženy cukrářky. Dnes je to jinak. Na těsto je sice potřeba chlapská ruka stále, ale na zdobení se hodí jemná ženská ruka.“

Od Josefa Janoše z Pardubic roku 1958 putovalo metrové perníkové srdce na světovou výstavu EXPO v Bruselu.

Pavel Janoš

"Pokračování v rodové tradici beru nejen jako výrobu běžného perníku, ale jako vytváření voňavých dárků.“

Každý perník je originál. Vyrábí se v malých sériích nebo jen v jednotlivých kusech. Všechny se zpracovávají ručně a jsou také ručně zdobené. Podle Pavla Janoše nesmí v dobrém perníku chybět včelí med a meruňkový džem. Pro vůni a chuť je také důležité koření, více než deset druhů, například hřebíček, badyán, fenykl, kardamon, nové koření. Tajná rada - ve správném perníku nesmí chybět trocha pepře. Nejdůležitější je nechat těsto několik měsíců odležet.

Pavel Janoš byl několikrát oceněn od kolegů perníkářů a cukrářů v soutěži Perníkář roku i v dalších cukrářských kláních. Jeho perníky ochutnali osobnosti vědeckého a uměleckého světa i prezidentské a královské páry ve Velké Británii a Japonsku.

autoři: nov , Jolana Voldánová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?