Zdeněk Rumpík - herec Východočeského divadla Pardubice

13. prosinec 2014

Hostem Jolany Voldánové v pořadu Rande s Jolanou bude v sobotu 13. prosince 2014 po 18 hodině herec Východočeského divadla Pardubice Zdeněk Rumpík.

Než začal s herectvím, dělal horníka, ale divadlo ho uchvátilo. S profesionálním herectvím začínal v Olomouci, kde během svého sedmiletého angažmá hrál mimo jiné Romea. V Pardubicích poprvé působil na přelomu 70. a 80. let, kdy po sedmi letech odešel z Olomouce. A proč zrovna Pardubice?

0:00
/
0:00

„To bylo několik komponentů. Herec v prvním angažmá by neměl být déle než sedm let. Něco na tom je. Potom do toho přišlo to, že manželka tady měla rodiče, takže jsem byl do Pardubic zvyklý jezdit.“

V letech 1986 až 1990 působil v Hradci Králové jako herec a ředitel. Tuto éru okemntoval slovy: „Byly chvíli, kdy jsem tu práci dělal rád, ale pak byla chvíle, kdy jsem byl rád, že jsem mohl požádat o uvolnění z funkce a vrátit se zpátky ke své profesi.“

Poté už, s výjimkou pauzy strávené v Divadle Skelet Pavla Trávníčka, věnoval své herecké roky Pardubicím. V divadle Skelet nejen hrál hlavní role, ale také vyráběl ve svém volnu kulisy.

Vedle divadla se věnuje i práci pedagogické, ve Východočeském divadle vede Mladé divadelní studio LAIK.

Příjemný poslech!

autor: Jolana Voldánová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.