Zdeněk Rumpík - herec Východočeského divadla Pardubice

13. prosinec 2014

Hostem Jolany Voldánové v pořadu Rande s Jolanou bude v sobotu 13. prosince 2014 po 18 hodině herec Východočeského divadla Pardubice Zdeněk Rumpík.

Než začal s herectvím, dělal horníka, ale divadlo ho uchvátilo. S profesionálním herectvím začínal v Olomouci, kde během svého sedmiletého angažmá hrál mimo jiné Romea. V Pardubicích poprvé působil na přelomu 70. a 80. let, kdy po sedmi letech odešel z Olomouce. A proč zrovna Pardubice?

0:00
/
0:00

„To bylo několik komponentů. Herec v prvním angažmá by neměl být déle než sedm let. Něco na tom je. Potom do toho přišlo to, že manželka tady měla rodiče, takže jsem byl do Pardubic zvyklý jezdit.“

V letech 1986 až 1990 působil v Hradci Králové jako herec a ředitel. Tuto éru okemntoval slovy: „Byly chvíli, kdy jsem tu práci dělal rád, ale pak byla chvíle, kdy jsem byl rád, že jsem mohl požádat o uvolnění z funkce a vrátit se zpátky ke své profesi.“

Poté už, s výjimkou pauzy strávené v Divadle Skelet Pavla Trávníčka, věnoval své herecké roky Pardubicím. V divadle Skelet nejen hrál hlavní role, ale také vyráběl ve svém volnu kulisy.

Vedle divadla se věnuje i práci pedagogické, ve Východočeském divadle vede Mladé divadelní studio LAIK.

Příjemný poslech!

autor: Jolana Voldánová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?