Po zdražení jsou prázdná. Pardubice zlevní některá parkoviště

Řidiče v centru Pardubic zřejmě čeká další změna systému placeného parkování. Radnice po 4 měsících platnosti nového ceníku vyhodnotila, že na některých místech je parkovné příliš vysoké.

V některých lokalitách totiž po zdražení parkovného přestali řidiči prakticky ze dne na den auta nechávat. Jde přitom o lokality, kde parkující vozy nevadí a nijak nekomplikují provoz.

Řidiči U Mlýnů přestali parkovat

„Vidíme, že je potřeba udělat změnu U Mlýnů, kde je to parkoviště prázdné, takže režim, který jsme tam zvolili, je potřeba změnit. Určitě zvažujeme změnit režim na Tyršově nábřeží, kde budeme zvažovat návrat celodenního parkovného, samozřejmě ale za jiné ceny než tam byly dříve,“ řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

Celodenní parkovné by na Tyršově nábřeží (parkoviště podél Chrudimky směrem k sokolovně) mělo stát přibližně 60 korun, tedy stejně jako dnes zaplatí řidiči za dvě hodiny.

Hokejové parkování zdarma končí

Od září ale čeká nepříjemná změna řidiče, kteří přijedou do Pardubic autem na hokejové utkání. V ulicích přilehlých k hokejové aréně už nebudou moct stát zadarmo.

Doteď mohli řidiči ve dnech, kdy bylo v aréně hokejové utkání nebo nějaký koncert, parkovat zdarma v pravých pruzích na Sukově třídě a Hradecké ulici. Jenže to s houstnoucí dopravou začalo komplikovat plynulost dopravy. Proto se radnice rozhodla tento systém parkování zrušit.

Náhradní parkovací zóna bude v ulici U Stadionu a Labská a na přilehlých plochách, celkem by to mělo být asi 700 míst. Řidiči tam zaplatí jednorázově 30 korun. Kde nebude parkovací automat, tam bude parkovné vybírat pořadatelská služba.

Spustit audio

Související