Potřebujete napravit záda? Zkuste autotrakční lehátko
Pokud toužíte po relaxaci a příjemných teplých dotycích, vyzkoušejte masáž horkými mušlemi. Pokud vás bolí svaly, pomůže masáž klasická nebo havajská. Pomalou lymfu rozproudí lymfodrenáž.
Na problémy s pohybovým aparátem je osvědčená Dornova metoda nebo autotrakční lehátko. Řekla nám v Radioporadně masérka Jaroslava Krištofová z Pardubic, která nedá dopustit na autotrakční lehátko.
Autotrakční lehátko narovná vaši páteř
Bolí vás často záda, máte problémy s páteří, těžké nohy a bolí vás klouby? Těchto nemocí stále přibývá. A může za to náš špatný životní styl. Při častém stání máme přetížené nohy, při poloze v sedě dochází zase k přetížení vnitřních orgánů. Obrácená poloha na autotrakčním lehátku vyrovnává tyto následky přirozeným způsobem.
Masérka Jaroslava Krištofová popsala celý léčebný proces takto: “Je to speciální konstrukce, na kterou se postavíte, opřete se zády částečně o lehátko. Přivážu vám kotníky… Vypadá to jak mučící nástroj, ale celá procedura je příjemná. Klient si lehne, pomalu zvedá ruce a lehátko se s ním začne postupně naklánět až do jeho obrácené svislé polohy. Člověk pak visí za kotníky hlavou dolů.“
Co se stane s naším tělem při obrácené poloze
Páteř, která nám sesedá, se zase napne, meziobratlové plotýnky se nafouknou a páteř se narovná. Dochází k prokrvení orgánů, prokrví se i mozek a klienty přestává často bolet hlava. Lépe se dýchá, plíce i játra se pročistí.
Pro koho není vhodná tato metodaPokud trpíte zeleným zákalem
Pokud máte endoprotézu
Pokud máte vyhřezlou plotýnku a váš stav je akutní
Žádné aplikace léčby autotrakčním lehátku se neprovádí násilím, přes nepříjemné a bolestivé stavy pacienta. Čím je poloha na lehátku příjemnější, tím je hlubší stav relaxace a uvolnění a tím je větší účinnost obrácené polohy.
Už v poloze rovnovážné dochází k odlehčení celého těla. A tato poloha má díky tzv. stavu beztíže léčebné účinky.
Vždy se informujte u svého lékaře, který zná vaši diagnózu nejlépe a doporučí či naopak nedoporučí tuto metodu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.