Prázdninové cesty k vodě

Seč ukázala svou větrnou tvář

7. červenec 2019
Sečskou přehradu můžete brázdit na pramici nebo na šlapadle
Předchozí díl
Následující díl

Přehradní nádrž Seč. Právě tady je naše první koupací zastávka. Víte, že právě Seč tvoří největší vodní plochu v našem kraji? Potvrdil to vedoucí Autokempu Pláž Jan Zikmunda.

Přehradní nádrž Seč. Právě tady je naše první koupací zastávka. Víte, že právě Seč tvoří největší vodní plochu v našem kraji? Potvrdil to vedoucí Autokempu Pláž Jan Zikmunda.

„Svou plochou je Seč skutečně nejrozsáhlejší v kraji, a tím pádem také největší rekreační oblastí,“ říká Zikmunda. Během sezóny, která trvá od dubna do října, navštíví přehradu deset tisíc rekreantů. A to se týká jen ubytovaných.

Kromě toho na Seč přijíždí mnoho jednodenních návštěvníků z bližšího okolí. Láká je nejen koupání, ale i nádherná okolní krajina.

Vodní záchranka v pohotovosti

Pro natáčení nebylo zrovna ideální počasí. Foukal silný vítr, přesto se naše redaktorky vydaly s Janem Zikmundou na vodu v pramici. V závětří je bedlivě pozorovala vodní záchranná služba, která v letním období v případě nebezpečí na Seči vyjede na pomoc.

Od šlapadel po vodní lyže

Pramičky, kánoe, šlapadla a dnes velice populární paddleboardy.  To všechno zpestřuje lidem pobyt u vody.

Tereza Brázdová a Jitka Slezáková při projížďce po sečské přehradě

V zátoce je dokonce vlek na vodní lyžování, to mají na Seči podle pana Zikmundy skutečně vychytané. Je to super záležitost pro lidi, kteří mají rádi adrenalinové sporty.

A ještě jedna novinka. Nad zátokou je nové discgolfové devítijamkové hřiště. Tato volnočasová aktivita je u nás stále populárnější. Cílem je strefit se létajícím talířem v podobě disku do drátěných košů, které jsou rozmístěné v přírodě. Pravidla jsou podobná jako u golfu, ale discgolf je jednodušší. Baví děti i dospělé.

Menší pláže pro samotáře

Řeka Chrudimka, která napájí přehradní nádrž Seč, není nositelem písku, proto je na hlavní pláž navezený. Kolem přehrady najdete další malé pláže, které vyhledávají spíše místní, kteří chtějí mít klid. „Mezi ty známější patří například Ústupky, další pláž je proti nim, v Čáslavské zátoce, to je to spíš pro samotáře, protože tam není žádné občerstvení ani atrakce,“ uzavírá Jan Zikmunda.

Interaktivní mapa: Podívejte se, kde už jsme se koupali a kam se ještě chystáme.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.