Prázdninové cesty k vodě

25. srpen 2019

Ve vedru se hodí zchlazení. A kde jinde než u vody. Český rozhlas Pardubice pro vás na léto připravil seriál o nejkrásnějších přírodních koupalištích v našem kraji.

Všechny epizody

Každou prázdninovou neděli se reportérky Tereza Brázdová a Jitka Slezáková vydávají k vodě. Na nejznámější přírodní koupaliště, aby vám v reportážích přiblížily, co všechno si tam můžete užít a jak zkrátka strávit prima letní den.

Poslouchejte každou prázdninovou neděli v 15:35.

Prázdninové cesty k vodě vás zavedou k největší vodní ploše Pardubického kraje, na Sečskou přehradu. Chybět nebude ani návštěva rekreačních areálů na Pastvinách nebo procházka okolo Dlouhého rybníku u Lanškrouna. Zamíříme také k vodáckému tábořišti v Cakli u Ústí nad Orlicí nebo nejhlubšímu lomu v Pardubickém kraji, který se nachází v Srní u Hlinska. Samozřejmě navštívíme populární písečné pláže u Mělic a vydáme se i na Svitavsko k rybníku Rosnička.

Interaktivní mapa: Podívejte se, kde už jsme se koupali a kam se ještě chystáme.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.