Rozbalte to ve velkém! V sociálním šatníku chybí pánská velikost XXL

Kontejner na textil
Kontejner na textil

Jarní úklid volá. Hlavně ženy berou šatní skříně útokem a zbavují se obnošených věcí. Ne všechny ale musí skončit v popelnici.

Oblastní charita Pardubice provozuje od roku 2015 červené kontejnery, které jsou označené logem charity s hvězdičkou a nápisem textil. Jsou rozmístěny v Pardubicích, Holicích, Lázních Bohdaneč a Luži. „Z čelního i bočního pohledu je namalovaný průhledný pytel, který je takovou malou nápovědou, jak byste měli oblečení, než ho vhodíte do boxu, správně zabalit. Věci by měly být vyprané a nepotrhané. I přesto je ale naši pracovníci dělí na dvě skupinky. Kvalitnější a lépe vypadající kousky roztřídí do polic v sociálním šatníku, ostatní jdou na recyklaci,“ popisuje Jan Lohynský.

Šaty po babičce dovezte klidně na ramínku

Kalhoty, z kterých jste už vyrostli, šaty po babičce nebo vytahaný svetr mohou dobře posloužit a udělat radost dospělým i dětem v nouzi. Jestli se vám příčí zmuchlat je do pytlů, odvezte je osobně na sběrné místo do Pichlovy ulice v Pardubicích (výměník tepla).

Pardubičtí městští strážníci sbírají oblečení pro bezdomovce

02265458.jpeg

Městská policie v Pardubicích sbírá oblečení pro lidi bez domova. Při výjezdech ho totiž občas potřebují, aby někoho ochránili před mrazem.

„Jen bych poprosil, než se vydáte na cestu, abyste ještě předtím kontaktovali správce vozového parku a domluvili si termín. Oblečení nemusíte vozit v igelitových pytlích, rádi si jej převezmeme nepomačkané, pověšené na ramínkách.“ Třeba u pánského společenského obleku, nebo koktejlkách po mamince se to určitě hodí. Nedostatkovým zbožím je stále oblečení pánské velikosti XL a XXL.

Možností, jak pomoci, je víc

Prostory v bývalém výměníku jsou obrovské, takže kromě šatstva se sem vejdou i hračky, školní potřeby, nepotřebný nábytek, nebo domácí spotřebiče. „Pokud chcete věnovat třeba ledničku, nebo gauč, je fajn, když to nejdříve nafotíte a pošlete nám na e-mailovou adresu. Lépe se tak hledá potenciální majitel,“ vysvětluje PR manager Lohynský.

První letošní velkou sbírku školních potřeb pro děti v nouzi pořádá Oblastní charita Pardubice spolu s ostatními od května do září. Nosit můžete věci nové, ale i opotřebené. Samozřejmě měly by být funkční. Pracovníci charity se na vás těší 26. dubna na Dni země. Přispět můžete i na potravinovou sbírku pořádanou 18. května.

Spustit audio

Související