Sobotní Noční Linka: Dovolená, jak jsme ji neplánovali

2. červenec 2022

Někdo plánuje dovolenou do posledního detailu, jiný se rád nechá překvapit. Některá překvapení promění dovolenou v neopakovatelný zážitek, jiným by se raději vyhnuli i největší dobrodruzi.

Stalo se vám někdy na dovolené něco, co z ji proměnilo v nečekané drama? Potkali jste třeba v Tatrách medvěda? Porouchalo se vám auto tisíce kilometrů od domova? Nestihli jste do tmy dorazit do cíle? Anebo přišlo příjemné překvapení, když jste zjistili, že ve vedlejším pokoji si užívá dovolenou váš oblíbený herec? Jakými nečekanými zážitky okořenil osud vaši dovolenou? Jak jste případné trampoty vyřešili a jak na ně dnes vzpomínáte?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.