Střílet z luku, podojit krávu, vyřešit problémy vnoučat. Senzační babička zvládne všechno

6. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Iva Špeldová

SENZAbabča. To je celorepubliková soutěž pro ženy s minimálně jedním vlastním vnoučetem. Brzy poznáme vítězku 12. ročníku.

„Účastnic bychom měli hodně, ale musíme vybírat podle přihlášek. Některým ženám se to líbí až tak, že soutěží opakovaně. Tentokrát převažují soutěžící z Pardubického kraje, což se dřív nestávalo,“ říká za organizátory Iva Špeldová.

Zapojí i hlavní hvězdu

Slavnostní vyhlášení hostí KD Hronovická Pardubice v neděli 10. listopadu od 14 hodin. Tradičně bude moderovat Petr Jančařík. Jako exkluzivní host dorazí Bohuš Matuš. Na podobné akci zažije premiéru a měl by se stát dokonce součástí soutěžního klání.

Čtěte také

Podle Špeldové čeká na soutěžící pět disciplín. „Nejdřív se představují, následuje volná disciplína. V tajné disciplíně dřív účastnice střílely lukem, dojily krávu a podobně. Taky si v jedné disciplíně losují číslo porotce, který jim pomáhá při uhodnutí slova. Anebo řeší smyšlené úkoly a problémy vnoučat.“

Všechno kolem akce zajišťují členky klubu SENZAbabča. Její vítězka se může představit ještě 18. listopadu v celostátním kole soutěže Babička roku.

Finalistky letošního ročníku

Zdeňka Drahošová, Řepníky
Zuzana Pospíšilová, Pardubice
Jana Maršíková, Havlíčkův Brod
Irena Svačinková, Nový Malín
Naděžda Pospíšilová, Pohřebačka-Opatovice nad Labem
Renáta Šťastná, Pardubice
Marie Judita Grombířová, Pardubice

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související