Sváteční program Českého rozhlasu Pardubice

22. prosinec 2022

Také o svátcích pro vás Český rozhlas Pardubice připravil zajímavý program plný vánoční atmosféry a pohody!

Štědrý den bude u nás od brzkého rána ve znamení nadělování dárků. Moderátoři Miroslav Hruban a Kateřina Prouzová vždy zazvoní vánočním zvonečkem a to bude signál pro posluchače, aby zavolali do živého vysílání, abychom jim nadělili dárek. Nadělovat bude odpoledne i moderátor Jan Vamberský. Před polednem nás čekají Vánoce hezky česky. Jitka Slezáková se setká s jazykovou poradkyní Dagmar Magincovou a proberou zajímavá vánoční slova. Po 18. hodině nabídne Český rozhlas Pardubice už tradičně Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Boží hod s pohádkou

Na Boží hod vánoční se dopoledne po desáté hodině těšte na záznam finále soutěže Pochoutkový rok. V 18 hodin se můžete zaposlouchat do pohádky Adinka a cesta do Kočičího království. Čeká vás příběh osmileté holčičky Adinky, která hledá lék pro nemocnou maminku v podivném magickém světě. Průvodcem jí je tlustý a ufňukaný kocour Max, který ji vede zvláštní krajinou plnou kouzel přes kočičí království.

Na Štěpána nás hodinu před polednem čeká pořad Příběh Svitavského betlému. Velký svitavský mechanický betlém se po deseti letech usilovné práce restaurátorů odkryl veřejnosti. Můžete ho vidět v Městském muzeu a galerii Svitavy. Kde se vzal, jaký je jeho příběh, kdo se podílel na rekonstrukci, co bylo nejtěžší? Odpovědí hosté redaktorky Terezy Brázdové.

Silvestrovské Zálety

Silvestrovské vysílání Českého rozhlasu Pardubice nabídne jedinečná setkání plná humoru. Devátá hodina dopolední bude patřit Záletům Aleny Zárybnické. Jejím hostem byla v pardubickém Divadle 29 moderátorka a satirička Zuzana Bubílková. O hudební doprovod se postarala pardubická zpěvačka Zuzana Grohová.

Krátce po desáté hodině odstartuje silvestrovský pořad Hlasatelé v akci. Moderátorky Lada Klokočníková a Zdena Kabourková přivítají legendární televizní hlasatele. Těšte se na Marii Tomsovou, Saskii Burešovou a Alexandra Hemalu. V šest večer vás pro změnu pozdraví Jitka Slezáková s Miroslavem Hrubanem a pustí vám to, co se nám v rozhlase letos nepovedlo. Samozřejmě s humorem. Posbírali totiž nejrůznější přeřeky našich moderátorů a redaktorů. Konec roku 2022 pak prožijeme ve společnosti Silvestrovské Humoriády.

autoři: nov , pta
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko