Tipy na víkend v Pardubickém kraji: Za pivem do Choltic, na Čechomor do Poličky

21. srpen 2020

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na výlety i koncerty. Zajeďte si na pivo do Choltic, na mašinky do Rosic nebo na koncert Čechomoru do Poličky!

Letošní program Choltických pivních slavností bude plný piva i muziky. Areál se otevře jako každý rok o půl jedné a o zábavu se postarají kapely Crionic, Alžběta, Roxor, ZZ Top Revival a Acoustic Band.

Chuťové pohárky vám osvěží pivovary s pivními speciály, ale i klasickými pivy a nebude samozřejmě chybět něco k zakousnutí.

Malé mašinky se potkají s velkými

Tradiční setkání zahradních a parkových železnic a dalších modelů se koná v areálu železničního Musea Rosice nad Labem po celý víkend. Po oba dny uvidíte různé modely od těch nejmenších, až po vozidla schopná uvézt dospělou osobu.

Občasná železniční zastávka Pardubického spolku historie

V provozu bude hned několik lokomotiv a možná i parní. Také si můžete prohlédnout výstavu skutečných kolejových vozidel, kde se dá v motoráčku s věží občerstvit.

Koncert skupiny Čechomor bude v Poličce v Parku u hradeb. Je to náhrada za akci festival Polička 555. Koncert začíná v sobotu ve 20 hodin.

Na Mozarta do Heřmanova Městce

V Heřmanově Městci pro změnu pořádají koncert špičkového souboru  L´Armonia Terrena pod taktovkou Zdeňka Klaudy. Je symbolicky nazvaný Přes překážky ke hvězdám. 

V Kostele svatého Bartoloměje zazní v neděli od 17 hodin hudba J. Haydna, J. Myslivečka a W. A. Mozarta. Veškerý výtěžek z koncertu bude věnován na pomoc rodinám postiženým povodní v Heřmanově Městci.

autoři: Jitka Slezáková , pta
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.