Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

16. únor 2024

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Je libo masopustní průvod, čokoládový festival nebo výstavu orchidejí? Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

Liberci se uskuteční tradiční Liberecký Masopust. Víc než 60 prodejců bude nabízet zabíjačkové lahůdky, tradiční pokrmy a regionální produkty, naplánovaná je také krkonošská zabíjačka, k poslechu i tanci bude hrát Broďanka a skupina Náhodné setkání.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích láká na Oblíbenou výstavu orchidejí, masožravých rostlin, bromélií, kaktusů, sukulentů a dalších rostlin od pátku 16. února. Návštěvníci si mohou koupit nenáročné rostliny i vzácné botanické rarity. Součástí budou komentované prohlídky, poradna pro pěstitele či květinový workshop. 

Ostravě v pátek začíná Čokoládový festival. Brány výstaviště Černá louka se pro návštěvníky otevřou ve 14 hodin, v sobotu a v neděli pak už v 10 hodin dopoledne. A s platnou vstupenkou se můžete rovnou podívat i na speciální Balonkovou výstavu s tématem Královské zoo.

Železniční modeláři lákají v sobotu a v neděli na ModelFest Ostrava 2024. Obdivovat nejrůznější modelářské aktivity a výrobky můžete v prostorách Základní školy Jugoslávská v Ostravě, a to v sobotu od 10 do 18, v neděli pak do 16 hodin.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio