Tradice drží. Kdo bude další Osobnost Moravy?

28. červenec 2020

Ani koronavirus nezastavil známou anketu. Už známe sedmičku finalistů. O vítězi můžete na internetu rozhodovat až do prosince.

„Dlouho jsme zvažovali, jestli ji vůbec uskutečnit. Běžní lidé asi měli jiné starosti. Nakonec jsme si uvědomili, že anketa má jistou tradici a nemůžeme ji porušit,“ připouští za organizátory Stanislav Blažek. 

Dost hudby

Po nominační fázi následuje hlasování. Tentokrát je na výběr hned několik muzikantů jako skupina Fleret, Roman Horký z Kamelotu a třeba taky klavíristka Věra Lejsková. 

Hodně nominací získali starostové tří obcí na Hané, které byly během pandemie doslova v izolaci. O vítězství bojuje i šestinásobný zlatý bloger roku Ladislav Větvička, akademický sochař Otmar Oliva a Jaromír Ostrý, který rozjíždí projekt sdružující patrioty.

Moravská národní obec podle Blažka vnímá pozitivně, že si Pardubický kraj uvědomuje svůj přesah až za historickou hranici Čech a Moravy. Oceňuje jeho záměr rozmístit hnědé tabule s upozorněním na tuto hranici.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová