Východočeská galerie v Pardubicích rozhodila sítě. Udržovala kontakt s fanoušky

15. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na výstavě Východočeské galerie v Pardubicích

Nešlo to jinak. Taky pardubická galerie musela na čas zavřít své brány. Útočiště našla v elektronickém světě.

„V první chvíli po uzavření jsme byli samozřejmě zaskočení. Pak jsme si ale říkali, že bychom mohli s našimi návštěvníky komunikovat přes Facebook, což se nám podařilo naprosto skvěle. Bylo vidět, že jim kultura chyběla a že nás sledovali,“ myslí si ředitelka Hana Řeháková.

Nový start

Galerie musela před znovuotevřením pochopitelně zajistit dezinfekce, ochranné prostředky pro zaměstnance a provést určité úpravy tak, aby prostředí bylo hygienické a vstřícné pro návštěvníky. 

Hana Řeháková

Momentálně se může vrátit k výstavě Starý psi, která před vypuknutím epidemie koronaviru nestačila odstartovat. „Týká se generace umělců činných v 60. letech minulého století. V Domě U Jonáše současně ukazujeme vývoj pietního území v Ležákách. Tak pokračuje náš cyklus Architektura Pardubic a okolí,“ říká galeristka Eliška Jedličková.

Prodloužení se dočkala výtvarná soutěž Na hradě a v podhradí. Potrvá až do konce července. „Vyhlásili jsme ji v době, kdy jsme otevírali výstavy zaměřené na Kunětickou horu. Umělci můžou ukázat současnou podobu Kunětické hory. Zapojují se i děti a školní kolektivy. Máme připravené velmi zajímavé ceny,“ dodává Řeháková.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související