ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila do liberecké zoo

3. září 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do nejstarší zoologické zahrady v České republice. V jejím 13hektarovém areálu je chováno více než 170 druhů zvířat.

Vznik se datuje v roce 1904 a vidět tu můžete skoro tisícovku zvířat. To byly některé z indicií, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. Liberecká zoologická zahrada patří mezi vyhledáváné destinace všech věkových kategorií. Mezi její největší lákadla patří bílí tygři, lachtani i slonice Bala.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu zoology Petru Bolechovou a Luboše Melichara, chovatele slonů Václava Ashenbrennera, chovatelku na úseku pavilonu tropů Michaelu Práškovou a tiskovou mluvčí Barbaru Tesařovou.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...