Antišmejdi vozí seniory na bezpečné výlety, teď pro ně chystají velký festival

22. březen 2019

Začalo to před čtyřmi lety. Mladý muž Tomáš Martinek založil spolek Hurá na výlet. Jeho cílem bylo vytvořit alternativu výletů pro seniory, bez nutnosti kupovat zbytečné a předražené věci. A jaká je situace po čtyřech letech?

Šmejdi z České republiky postupně mizí. Díky spolupráci s Českou obchodní inspekcí, policií, kraji, i ministerstvy dosáhl spolek Hurá na výlet velkých výsledků. Na výlety, které organizuje po celé republice, jezdí tisíce lidí. Nejvíc zájemců o výlety je z Pardubického kraje.

Do Chrudimi míří Moravanka a Eva a Vašek

Spolek Hurá na výlet se už nespokojí jen s pořádáním výletů. Na červen chystá obrovskou akci pro tisíc lidí v chrudimských Klášterních zahradách.

Velký Senior Festival vypukne 15. června. Největším tahákem pro seniory bude vystoupení známé kapely Moravanky a nebude chybět ani duo Eva a Vašek a další kapely. Hudební produkci doplní přednášky policistů, záchranářů, lidí z charity a dalších odborníků, kteří mají seniorům co říct. Spolek Hurá na výlet chystá svoz seniorů ze sedmdesáti obcí z celé České republiky.

Chcete na výlet?

Od 1. dubna se můžou zájemci od šedesáti pěti let opět začít hlásit. Stačí zavolat na telefonní číslo spolku Hurá na výlet 773 515 616 a informovat se na webových stránkách spolku.

Původní záměr spolku Hurá na výlet bylo zabránit exekucím, které hrozily zadluženým seniorům, kteří podlehli nekalým praktikám prodejců. Dnes se cíl spolku trochu mění. „Dáváme starým lidem šanci seznámit se s jejich vrstevníky, aby se měli na co těšit. Máme krásné zkušenosti a zážitky. Lidé jezdí s námi na výlety opakovaně, vzájemně se navštěvují a nacházejí nový smysl života,“ uzavírá jeden a třicetiletý předseda spolku Hurá na výlet Tomáš Martinek.

Spustit audio

Související