Brambory v kuchyni určitě neberou bramborovou medaili. Udělejte si je plněné s dvěma druhy sýrů

Jídla z brambor jsou v naší kuchyni ceněné zlatem. Patří mezi základní ingredience české kuchyně. Dají se z nich dělat nejrůznější pochoutky, jak slané, tak i ty sladké. Obojí jsou chuťově výborná a levná. A bramborová jídla jsou populární zvláště u dětí. A také na chatách a chalupách, protože jsou rychlá a levná.

Jde o jednoduchý a velmi chutný pokrm, který může připravit i kuchařský začátečník. Plněné brambory s dvěma druhy sýrů vám určitě přijdou k chuti.

Suroviny:
10 kusů středně velkých brambor, 100 g anglické slaniny, 100 g eidamu, 150 g nivy, 200 ml zakysané smetany, cibulka s natí, tymián, bazalka, sůl, pepř

Postup:
Očištěné brambory uvaříme ve slupce do poloměkka.
Mezitím nakrájíme slaninu a cibulku na kostičky a lehce osmažíme na pánvi.
Vychladlé brambory vydlabeme.
Vydlabaný vnitřek dáme do misky a přidáme slaninu s cibulkou, zakysanou smetanu, nahrubo nastrouhané sýry, tymián, bazalku, sůl a pepř.
Vzniklou směsí plníme brambory, skládáme na plech vyložený pečicím papírem.
Pečeme v troubě cca 30 minut.

Bramborová medaile sice značí čtvrté místo, v kuchyni se ale brambory nedostižně drží na prvních příčkách. Zemáky, erteple či například kremple neboli brambory jsou pokrmem mnoha názvů i tváří.

Plněné brambory

Zajímavostí je, že existuje přibližně 1500 různých odrůd brambor. Do Evropy brambory přicestovaly v druhé polovině 16. století po objevení Ameriky. Do kuchyně se dostaly až v průběhu 18. století, kdy špatná úroda a nutnost nasytit tisíce vojáků při válečných konfliktech zvedly poptávku po bramborách.

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?