Čtvrteční Noční linka: Musíme si pomáhat

24. červen 2021

Domníváte se, že dříve bylo běžné, že si lidé vzájemně pomáhali? Je to dnes stejné, nebo se zrychlením doby vše změnilo, a pomáhat jsme si přestali? Pomohli jste někomu ze své rodiny, kolegovi v práci, sousedovi, příteli? Pokud ano, tak v jakém to bylo směru? Možností, jak pomoci je mnoho, stačí si jen vybrat. Potřebovali jste vy sami pomoci? Dočkali jste se pomoci? Máte zkušenost vy sami s nějakým sociálním zařízením? Jak jste spokojeni? Co by se dalo zlepšit?

Pomoc je spoluúčast při dosahování nějakého cíle nebo odvracení nebo odstraňování nežádoucích následků. Může se jednat o pomoc v nebezpečí, při různých obtížných situacích nebo tehdy, neví-li si druhá strana rady. Pomoc se poskytuje formou rady, podpory, daru, nebo formou provádění určitých činností s přímým účinkem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.