Do kempu i k vodě. Autokempy i koupaliště v Pardubickém kraji se znovu otevřou

21. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pro autokemp u rybníka Buňkov by nákaza herpesvirem mohla být podle vedoucí kempu likvidační

Upravit pláže, vymalovat, odmontovat vysoušeče vlasů. Po koronavirové pauze se od pondělí mohou lidé vydat do aquacentra nebo do autokempů.

Rozjezd letošní sezóny v autokempech letos kvůli pandemii koronaviru a vládním opatřením nabral několikatýdenní zpoždění a připravil kempy o tradiční klientelu, třeba školní výlety.   

„Prakticky všude jsme vymalovali, uklízíme, hrabeme listí, tak nějak dáváme kemp do kupy,“ popisuje vedoucí autokempu Buňkov u Přelouče Lucie Jelínková, za normálních okolností by už tady měli školní výlety, soustředění sportovců, kulturní akce a taky skalní karavanisty, kteří tu obvykle bydlí celou sezónu.

Plno z osmdesáti procent

Krize kolem šíření koronaviru ale všechno změnila a autokemp začíná sčítat ztráty. Jelínková ale věří, že dovolenkáři si sem cestu najdou. Původně lidé pobyty kvůli epidemii rušili, teď ale počty rezervací rostou každým dnem, větší je tady zájem o karavanová stání. „Největší zájem je jako každý rok o apartmány s vlastním sociálním zařízením, jinak chatky a ostatní ubytovací zařízení máme tak z osmdesáti procent obsazené,“ říká Jelínková.

I tady ale budou muset lidé dodržovat hygienická pravidla, třeba ve společných sociálních zařízeních. Na obnovení provozu se aktuálně chystá i autokemp Konopáč u Heřmanova Městce, podle provozovatele Bohumila Starého ale zájem zatím není velký. „Letos je to trochu zpožděné tou situací. Odpadly akce, tak ani nijak nespěcháme, protože tu kapacitu teoreticky nepotřebujeme.“

Podle Starého ovlivní návštěvnost autokempů hlavně to, jestli se budou moct Češi vydat na jih k moři, tak jako vloni.

Také pardubické aquacentrum se připravuje na znovuotevření. Lidé se budou moct po dvouměsíční pauze vrátit do bazénů i wellness. Budou ale muset dodržovat přísná hygienická pravidla.

Padesátimetrový plavecký bazén Aquacentra Pardubice

„Každá zóna bude muset mít vlastní nařízení a svoje specifika. V šatnách nás bude čekat taky velké omezení, nebude možné používat například vysoušeče vlasů, nebo skříňky budou uzamčené ob jednu, to samé ve sprchách,“ říká ředitel centra Jiří Vysoudil.

K bazénu s rouškou

I při pobytu u bazénu by lidé měli používat roušky. „Nařízení je zatím takové, že při vstupu do areálu, při pohybu v šatnách, až k bazénu, respektive při pohybu v areálu musí návštěvník používat roušku. Tu může sejmout jen tehdy, pokud jde přímo do bazénu. Venku, pokud půjde z deky plavat a zase se vrátí na deku, tak roušku mít nemusí. Pokud se bude chtít jít projít, nebo si jít koupit občerstvení, tak vždy v roušce,“ říká Vysoudil.

Pardubické aquacentrum bude s některými omezeními otevřené od pondělí 25. května.

Spustit audio

Související