Dvě restaurace v Pardubicích prodaly přes 100 kg polského kuřecího se salmonelou

Polské maso nakažené salmonelou
Polské maso nakažené salmonelou

Státní veterinární správa (SVS) upozornila, že se na českém trhu objevily dvě zásilky kuřecího masa z Polska, v nichž vyšetření prokázalo bakterie salmonely. Přes 100 kg masa bylo zpracováno ve dvou provozovnách v centru Pardubic.

U první zásilky se jedná o 240 kilogramů chlazených kuřecích čtvrtek. Maso bylo od příjemce zásilky z Březhradu distribuováno do stravovacích zařízení v Pardubicích.

Maso z fast foodu

Od příjemce (společnost Drůbeží ráj z Březhradu) směřovala zásilka kuřecího masa do Pardubic. Takřka 100 kg masa bylo zpracováno do pokrmů v provozovně Mix Grill a 15 kg v restauraci Cactus. Obě provozovny sídlí v Paláci Pardubice.

Přibližně polovinu masa, která byla v restauracích zamražena, se podařilo dohledat a bude neškodně zlikvidována v asanačním podniku. Zbytek masa z 240 kilogramové šarže byl využit k jiným účelům, než k lidské spotřebě.

Vzhledem k tomu, že se jedná v obou případech o stravovací zařízení, kde lze předpokládat, že zbylé kuřecí maso prošlo dostatečnou tepelnou úpravou, riziko nákazy spotřebitelů by mělo být minimální.

Tepelná úprava salmonelu zničí

Při dostatečné tepelné úpravě masa a dodržení základních hygienických pravidel je riziko nákazy spotřebitele minimální. Salmonely jsou likvidovány již při tepelné úpravě na 70 ºC po dobu 10 minut.

V případě druhé zásilky jde o 300 kg kuřecích prsních řízků, které přišly do skladu firmy Bidfood v Chlumci nad Cidlinou.

V tuto chvíli SVS nemá žádnou informaci o tom, že by v souvislosti s konzumací uvedeného masa měl někdo ze spotřebitelů zdravotní problémy.

Spustit audio
autor: Honza Ptáček|zdroj: Státní veterinární správa

Související