Edita Adlerová - pěvkyně

28. červen 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Edita Adlerová a Jolana Voldánová
0:00
/
0:00

Pozvání na rande přijala operní pěvkyně, nejmladší Carmen v historii české opery a pardubická rodačka Edita Adlerová.

Mezzosopranistka Edita Adlerová vystudovala Konzervatoř v Pardubicích. V roce 1991 absolvovala s rolí Carmen v divadle J.K.Tyla v Plzni a stala se tak nejmladší Carmen v historii české opery. Je držitelkou ceny Českého hudebního fondu. Spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí. Je sólistkou Le Grand Théâtre du Puy du Fou ve Francii.

Věnuje se převážně koncertní činnosti - zpívá sólové party oratorií s orchestry, účinkuje i v programech s komorním obsazením. Je členkou Originálního hudebního divadla Praha, kde se již po řadu let věnuje interpretaci díla Antonína Dvořáka.

Společně se sopranistkou Annou Hlavenkovou založila soubor Canto Dolce, který se zaměřuje na barokní hudbu. Vystupuje na významných mezinárodních festivalech - Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Struny podzimu, Třeboňská nocturna.

Její interpretaci mnohých hudebních děl slyšeli posluchači v Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Polsku, Slovensku, Rumunsku, Lotyšsku, Moldávii, Španělsku a Maroku.

autoři: nov , Jolana Voldánová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.