FOTONÁVOD: Jak si doma ušít roušku krok za krokem

17. březen 2020

Povoláním je radiologickou asistentkou a pracuje v jedné z pražských nemocnic. Zároveň je ale taky rodačka z České Lípy Petra Králová hodně šikovná švadlena a podělila se s námi o návod, jak si doma ušít roušku.

Budete potřebovat:

  • Bavlněnou látku – jeden nebo dva různé vzory
  • 2 x 20 cm tenké prádelní gumy
  • 13 cm drátku
  • nůžky
  • špendlíky
  • ideálně šicí stroj, případně lze ušít i v ruce

Samotný návod je po jednotlivých krocích popsaný ve fotografiích:

Pokud si bavlněnou roušku doma ušijete, je potřeba dodržovat několik hygienických zásad. Můžete ji sice použít opakovaně, ale před každým použitím byste ji měli vyvařit nebo alespoň důkladně vyžehlit.

Roušku také není možné nosit celý den, je lepší mít jich několik a každou používat jen několik hodin. Nikdy roušku s nikým nesdílejte a po použití s ní pracujte obezřetně, určitě ji například nepokládejte na jídelní stůl.

autoři: Petra Králová , Redakce ČRo Liberec
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...